Վարչապետն ընդունել է հայրենական կաթնամթերք արտադրողներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանում կաթնամթերքի արտադրության ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Հայրենական կաթնամթերք արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչները Հովիկ Աբրահամյանին են ներկայացրել առաջիկա ծրագրերը, առկա խնդիրները և դրանց լուծման իրենց առաջարկությունները:
Վարչապետը ՀՀ կառավարության անունից պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ոլորտի զարգացմանը և հանձնարարել պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարներին կաթնամթերք արտադրողների հետ քննարկել բարձրացված հարցերի լուծման փոխադարձ ընդունելի տարբերակներ:

Armenian government to assist dairy producers
Prime Minister Hovik Abrahamyan has conducted a consultation to discuss the development of dairy production in Armenia, according to the press office of the government.
Representatives of the sector informed the prime minister about the further programs and the existing problems and presented proposals for their solution.
On behalf of the government, H. Abrahamyan expressed readiness to assist with development of the sector. He instructed the heads of responsible departments to hold discussions with dairy producers concerning mutually acceptable solutions of the problems.