Վարչապետն ընդունել է հայրենական կաթնամթերք արտադրողներին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանում կաթնամթերքի արտադրության ոլորտի զարգացմանը նվիրված խորհրդակցություն: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Հայրենական կաթնամթերք արտադրող ընկերությունների ներկայացուցիչները Հովիկ Աբրահամյանին են ներկայացրել առաջիկա ծրագրերը, առկա խնդիրները և դրանց լուծման իրենց առաջարկությունները:
Վարչապետը ՀՀ կառավարության անունից պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել ոլորտի զարգացմանը և հանձնարարել պատասխանատու գերատեսչությունների ղեկավարներին կաթնամթերք արտադրողների հետ քննարկել բարձրացված հարցերի լուծման փոխադարձ ընդունելի տարբերակներ:

Правительство Армении посодействует производителям молочной продукции
Сегодня в правительстве Армении под председательством премьер-министра Овика Абрамяна состоялось совещание, посвященное развитию сферы производства молочных продуктов в Армении. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Представители сферы представили премьер-министру предстоящие программы, существующие проблемы и свои предложения по их решению.
Овик Абраамян выразил от имени правительства готовность посодействовать развитию сферы и поручил руководителям ответственных ведомств обсудить с производителями молочной продукции взаимоприемлемые варианты решения озвученных проблем.