Բակո Սահակյանն ԱԱԾ և ԱԽ նոր պետեր է նշանակել
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Մարատ Մուսայելյանը վերանշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար` ազատվելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնից: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ նախագայի մամուլի ծառայությունից:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Վիկտոր Քոչարյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղար` ազատվելով Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից:
Նույն օրը Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր` Արշավիր Ղարամյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն նշանակելու մասին:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed today a decree about re-appointment of Chief of the NKR Presidential Staff, Secretary of the Security Council of the NKR Marat Musaelyan as chief of the Presidential Staff, relieving him of his position as secretary of the Security Council.
According to the press service of NKR’s president, by another presidential decree, Victor Kocharyan was appointed secretary of the NKR Security Council after being relieved of his position as director of the National Security Service of NKR.
On the same day Bako Sahakyan signed a decree on the appointment of Arshavir Gharamyan as director of the National Security Service of NKR.
As was reported, Arshavir Gharamyan was relieved of his post as prosecutor general of the NKR yesterday.