ՀՀ վարչապետ. Business 2105. Հայաստանը չորս կետով բարելավել է իր դիրքը
«Հայաստանը չորս կետով բարելավել է իր դիրքը՝ 49-րդ կետից բարձրանալով մինչև 45-րդ կետ»,- այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը` անդրադառնալով Համաշխարհային բանկի կողմից հրապարակված Doing Business-2105 վարկանիշային աղյուսակին:
«Հայաստանը հարկերի վճարման բաղադրիչով 73-րդ տեղից բարձրացել է 41-րդ տեղը»,- ասաց Հ. Աբրահամյանը՝ նշելով, որ այստեղ իր դերակատարումն է ունեցել էլեկտրոնային վճարումների համակարգի գործարկումն ու տարածումը:
Վարչապետը նաև հորդորեց նախարարներին շարունակեն մոնիտորինգի ենթարկել իրենց ոլորտները, ձեռնարկել միջոցառումներ՝ ոչ միայն դրանք բարելավելու, այլ՝ հանրությանը ներկայացնելու նպատակով:

Armenia moved four positions up – from 49th to 45th position - in the Doing Business 2015, an annual report released by the World Bank, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said.
In his words, Armenia has made remarkable progress in the index of taxation, moving 32 positions up. “The introduction and use of an electronic payment system has greatly contributed to it,” the prime minister said.
He instructed government members to continue monitoring their respective spheres and take steps on their improvement.