Ամփոփվել են հայ-բելառուսական ռազմական համագործակցության արդյունքները
Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջև 2014թ. երկկողմ համագործակցության պլանի համաձայն` նոյեմբերի 3-ից 6-ը Հայաստանում է գտնվում Բելառուսի պաշտպանության նախարարության միջազգային ռազմական համագործակցության վարչության պետի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կայացած բանակցությունների ընթացքում այսօր ամփոփվել են հայ-բելառուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության 2014թ. արդյունքները, մշակվել է 2015թ. համագործակցության պլանի նախագիծը: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Նույն օրը Բելառուսի պաշտպանական գերատեսչության պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Բանակցությունների արդյունքում նախատեսվում է ստորագրել Հայաստանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարությունների միջև երկկողմ համագործակցության 2015 թվականի պլանը:

В Минобороны РА подведены итоги армяно-белорусского военного сотрудничества
В соответствии с планом двухстороннего сотрудничества между оборонными ведомствами Армении и Беларуси на 2014 год 3-6 ноября в Ереване находится делегация министерства обороны Беларуси, возглавляемая начальником управления международного военного сотрудничества. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В рамках визита сегодня в министерстве обороны Армении состоялись переговоры, в ходе которых подведены итоги армяно-белорусского двустороннего военного сотрудничества в 2014г., а также разработан план сотрудничества на 2015 год. Во время встреч были обсуждены и вопросы, касающиеся региональной безопасности.
Делегацию министерства обороны Беларуси принял первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян.
По итогам переговоров предусматривается подписать план двустороннего сотрудничества между министерствами обороны Армении и Беларуси на 2015 год.