Ամփոփվել են հայ-բելառուսական ռազմական համագործակցության արդյունքները
Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների միջև 2014թ. երկկողմ համագործակցության պլանի համաձայն` նոյեմբերի 3-ից 6-ը Հայաստանում է գտնվում Բելառուսի պաշտպանության նախարարության միջազգային ռազմական համագործակցության վարչության պետի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնում են ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում կայացած բանակցությունների ընթացքում այսօր ամփոփվել են հայ-բելառուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության 2014թ. արդյունքները, մշակվել է 2015թ. համագործակցության պլանի նախագիծը: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Նույն օրը Բելառուսի պաշտպանական գերատեսչության պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Բանակցությունների արդյունքում նախատեսվում է ստորագրել Հայաստանի և Բելառուսի պաշտպանության նախարարությունների միջև երկկողմ համագործակցության 2015 թվականի պլանը:

A delegation of Defense Ministry of Belarus is on a visit to Yerevan on November 3-6 as part of bilateral cooperation between the defense ministries of Armenia and Belarus. The delegation is led by the head of the department for international military cooperation, Armenian Defense Ministry said.
Talks were held at Defense Ministry today to summarize the results of Armenian-Belarusian bilateral military cooperation in 2014 and work out a cooperation plan for 2015. Regional security issues were also discussed at the meetings.
First Deputy Defense Minister of Armenia David Tonoyan received the delegation of Belarus Defense Ministry.
A 2015 plan of bilateral cooperation between the defense ministries of the two countries will be signed following the negotiations.