Զբոսաշրջային ցուցահանդեսին ադրբեջանցիները փակել են Արցախի տաղավարի մուտքը
Նախօրեին Լոնդոնում անցկացվող «WTM-Excel London-2014» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսի աշխատանքների վերջին օրն էր: Ինչպես տեղեկանում ենք Karabakh.travel ֆեյսբուքյան էջից, այն նշանավորվեց ադրբեջանցիների կողմից կազմակերպված սադրանքով, ովքեր ադրբեջանական դրոշները ձեռքներին՝ փակեցին Արցախի տաղավարին մոտենալու ճանապարհը:
Սա երկար չտևեց, քանի որ անվտանգության աշխատակիցները ցրեցին տաղավարի մոտ հավաքված ամբոխն ու ԼՂՀ պատվիրակությունը կանոնավոր շարունակեց աշխատանքները:
Հետաքրքիր է, որ ադրբեջանցի «ցուցարարների» կազմում կային նաև Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպանատան աշխատակիցներ:

Азербайджанцам не удалось сорвать работу павильона НКР в Лондоне
На туристической выставке «WTM-Excel London-2014»: которая проходит в Лондоне, азербайджанцы вчера попытались сорвать работу павильона Нагорно-Карабахской Республики. Как сообщается на страничке в Facebook Karabakh.travel, азербайджанцы с государственными флагами перекрыли доступ к павильону Нагорного Карабаха.
Сотрудники службы безопасности пресекли акцию азербайджанцев, после чего павильон НКР продолжил работу.
Примечательно, что среди так называемых демонстрантов были и сотрудники посольства Азербайджана в Великобритании.