Նոր մանրամասներ՝ Գագիկ Ծառուկյանի ու Սերժ Սարգսյանի հանդիպումից
«Հրապարակը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, թե անցած շաբաթ օրը նախագահականում իսկապես տեղի է ունեցել Գագիկ Ծառուկյան-Սերժ Սարգսյան հանդիպումը: Սակայն, ըստ թերթի, «կողմերը» պայմանավորվածության չեն հանգել, քանզի Ծառուկյանի դարդը ու ցավը եղել է ոչ այնքան ոչ իշխանականների 12 կետանոց դաֆթարը, որքան սահմանադրական բարեփոխումների ճակատագիրը:
«Հայտնի է, որ Ծառուկյանը ևս սկսել է ամբիցիաներ դրսևորել և որոշակի սպասումներ ունի նախագահ ձեռնադրվելու առնչությամբ, մանավանդ, որ նույն աղբյուրների փոխանցմամբ, մինչ Հովիկ Աբրահամյանի նշանակումը, նա դեմ չի եղել դառնալ վարչապետ, Սերժ Սարգսյանը չի համաձայնել: Շաբաթ օրվա հանդիպման ժամանակ կողմերը հանրագումարի չեն եկել. Սերժ Սարգսյանը միանշանակ պնդել է` սահմանադրական փոփոխություններն այլընտրանք չունեն, պայմանավորվել են հանդիպել 10 օր հետո, նոյեմբերի կեսին հարցը ևս մեկ անգամ քննարկելու համար»,- նշել է թերթը:

Hraparak: Serzh Sargsyan and Gagik Tsarukyan fail to reach agreement
‘Hraparak’ writes citing a source that Armenian President Serzh Sargsyan and the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukyan met in the presidential residence last Saturday.
“Yet the sides failed to reach an agreement as G. Tsarukyan was more concerned about the fate of constitutional reforms than the 12-point demands made by the non-governing parties. It is known that Tsarukyan also began to display his ambitions and he cherishes hopes for running for president, in particular given the fact that according to the same source, prior to the appointment of current Prime Minister Hovik Abrahamyan, he did not mind becoming prime minister, but Serzh Sargsyan didn’t agree. At the Saturday meeting the sides failed to reach an agreement. Serzh Sargsyan said there is no alternative to constitutional amendments, and they agreed to meet again in 10 days, in mid-November so as to discuss the issue once more,” the paper says.