ԿԲ-ն հերքում է. Որևէ սերվեր չի կոտրվել
Կենտրոնական բանկը հաղորդագրություն է տարածել, որում հերքում է այն տեղեկությունը, թե Ադրբեջանցի հաքերները ՀՀ Կենտրոնական բանկի տվյալներն են հրապարակել:
ԿԲ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Առավոտյան լուրեր են տարածվել, որ կոտրվել են ՀՀ Կենտրոնական բանկի մի շարք սերվերներ: ՀՀ Կենտրոնական բանկը հայտարարում է, որ ՀՀ Կենտրոնական բանկի բոլոր սերվերները հուսալի պաշտպանված են, բանկի սերվերներից գաղտնի տվյալների արտահոսք չկա, կոտրման փորձերը հաջող կասեցվում են:
Ինչ վերաբերում է համացանցում հրապարակված արխիվին, ապա այն պարունակում է հին, ոչ արդիական, որոշ դեպքերում կեղծ տվյալներ: ՀՀ Կենտրոնական բանկի մասնագետները այս պահին քայլեր են ձեռնակում համացանցում հրապարակված արխիվի աղբյուրը պարզելու համար»:

Центробанк Армении опровергает информацию о взломе серверов
Центральный банк Армении распространил заявление, в котором опровергается информация о взломе хакерами серверов ЦБ и обнародовании имеющихся там данных.
«Утром были распространения сведения о взломе нескольких серверов Центробанка РА. ЦБ заявляет, что все серверы банка находятся под надежной защитой, утечки секретной информации с серверов нет, все попытки взлома успешно пресекаются.
Что касается появившегося в сети Интернет архива, то он содержит устаревшие, неактуальные, а в некоторых случаях ложные данные. Специалисты Центробанка РА в настоящее время предпринимают меры для выявления источника опубликованного архива», - говорится в сообщении пресс-службы ЦБ.