Յուրաքանչյուր միտինգավորի մարզերից Երևան հասցնելը նստում է 10-12 հազար դրամ
«Հրապարակը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ լուրջ անհամաձայնություն է եղել Ծառուկյանի և Տեր-Պետրոսյանի միջև՝ քաղաքական մարտավարության հետ կապված:
Երբ Ծառուկյանը Տեր-Պետրոսյանին տեղյակ է պահել, որ մինչև փետրվար միտինգ չի լինելու, դա դուր չի եկել վերջինիս: Սակայն խնդիրը միայն իշխանության հետ համաձայնության գնալը չէ, այլ այն, որ միտինգները շատ թանկ հաճույք են: Ինչպես տեղեկացրեց ՀԱԿ «Հրապարակի» զրուցակիցը՝ յուրաքանչյուր միտինգավորի մարզերից Երևան հասցնելը նստում է 10-12 հազար դրամ, ինչն աստղաբաշխական թիվ է դառնում լուրջ մասսա հավաքելու դեպքում»:

«Грапарак»: Между Царукяном и Тер-Петросяном – серьезные разногласия
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что между Гагиком Царукяном и Левоном Тер-Петросяном были серьезные разногласия в связи с политической тактикой.
Как отмечает издание, когда Царукян поставил в известность Тер-Петросяна о том, что до февраля не будет митингов, последнему это не понравилось. Однако проблема не только в достижении соглашения с властью, а в том, что митинги являются довольно дорогим удовольствием.
«Как сообщил собеседник издания из АНК, перевозка каждого участника митинга из области в столицу обходится в 10-12 тысяч драмов, что становится астрономической цифрой в случае обеспечения большего числа людей», - пишет газета.