Եռյակը քննարկում է Նախագահի հայտարարությանը միասնական տեսակետի հարցը
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ ոչ իշխանական եռյակը քննարկում է Սերժ Սարգսյանի հայտարարությանը միասնական տեսակետ հայտնելու հարցը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին տված հարցազրույցում Ս. Սարգսյանը, անդրադառնալով քառյակի՝ 12 կետից բաղկացած պահանջներին, ասել էր, թե ինքը կառավարությանն առաջարկելու է «նորից անդրադառնալ այդ փաստաթղթին, կետ առ կետ քննարկել այն և նշել կոնկրետ այն գործընթացները որոնցով իրականացնելու են այդ կետերը:
«Եռյակի ներկայացուցիչները երեկ չցանկացան առանձին-առանձին մեկնաբանել Սարգսյանի այս հայտարարությունը»,-հավելել է թերթը:

Zhamanak: Troika prepares an answer to president
‘Zhamanak’ paper says that the “troika” of non-governing parties is discussing the issue of writing a joint answer to the statement of Armenian President Serzh Sargsyan.
When commenting on 12 demands made by the troika, Serzh Sargsyan said earlier that he would instruct the government “to examine in detail and discuss those documents once again and indicate the concrete processes where those demands can be met”.
“Representatives of the troika refused yesterday to comment on S. Sargsyan’s statement,” the paper writes.