Ուրիխանյանը՝ վարչապետին. Խնդիրները լուծել է պետք, ոչ թե քննարկել
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հայտարարությունը եղել է ընդամենը րոպեներ առաջ և ես ընդամենը կարող եմ հայտնել իմ անձնական տեսակետը: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառանալով վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հայտարարությանը, ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը:
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարել էր, որ Եռյակի կողմից ներկայացված 12 կետերից շատերը նոր չեն, դրանց կառավարությունը հրապարակայնորեն անդրադարձել կամ իրականացրել է: Հ. Աբրահամյանն առաջարկել է նաև յուրաքանչյուր հարցի համար կառավարության և ընդդիմության կողմից նշանակել 3 հոգանոց թիմ՝ յուրաքանչյուր կետի շուրջ փաստարկների վրա հիմնված դիրքորոշում ներկայացնելու նպատակով:
Տ. Ուրիխանյանի խոսքով` 12 կետերը ոչ թե ընդդիմությունն է ներկայացրել, այլ դրանք ժողովրդի պահանջն են:
«Դրանք ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու խնդիր է, որոնք պետք է լուծվեն»,- ասաց պատգամավորը՝ ընդգծելով, որ դրանց շուրջ ոչ թե բանակցություններ պետք է ընթանան, այլ՝ դրանք պետք է լուծվեն:
«Պետք է վերացնել աղքատությունը, գործազրկությունը, արտագաղթը և այլն: Այդ խնդիրները ոչ թե 12 են,այլ ավելի շատ են: Դրանք կարող են լինել 15, 150 կամ 250: Պետք է մենք հնարավորություններ ստեղծենք հայաստանցիների համար, որպեսզի նրանք չթողնեն ու երկրից հեռանան: Այդ խնդիրները լուծել է պետք, ոչ թե քննարկել»,- ասաց պատգամավորը:

T. Urikhanyan stressed that the 12 points were submitted not by the opposition, but are the people’s demands.
“These problems concern every Armenian citizen and require resolution,” the deputy said.
“We need to eliminate poverty, unemployment, emigration, etc. The number of such problems is not 12, but much greater – perhaps 15, 150 or 250. We should create opportunities for Armenian citizens so that they will not leave the country. These problems should be solved, rather than discussed,” Urikhanyan stated.
As reported, Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan declared today that most of the 12 demands submitted earlier by the non-coalition political forces of Armenia are not new: the government either publicly spoke about those demands or met them. H. Abrahamyan also proposed that the government and the opposition should set up a team of three members that will present a fact-based position on each of the points.