Ուրիխանյանը՝ վարչապետին. Խնդիրները լուծել է պետք, ոչ թե քննարկել
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հայտարարությունը եղել է ընդամենը րոպեներ առաջ և ես ընդամենը կարող եմ հայտնել իմ անձնական տեսակետը: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառանալով վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հայտարարությանը, ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը:
Հիշեցնենք, որ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարել էր, որ Եռյակի կողմից ներկայացված 12 կետերից շատերը նոր չեն, դրանց կառավարությունը հրապարակայնորեն անդրադարձել կամ իրականացրել է: Հ. Աբրահամյանն առաջարկել է նաև յուրաքանչյուր հարցի համար կառավարության և ընդդիմության կողմից նշանակել 3 հոգանոց թիմ՝ յուրաքանչյուր կետի շուրջ փաստարկների վրա հիմնված դիրքորոշում ներկայացնելու նպատակով:
Տ. Ուրիխանյանի խոսքով` 12 կետերը ոչ թե ընդդիմությունն է ներկայացրել, այլ դրանք ժողովրդի պահանջն են:
«Դրանք ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու խնդիր է, որոնք պետք է լուծվեն»,- ասաց պատգամավորը՝ ընդգծելով, որ դրանց շուրջ ոչ թե բանակցություններ պետք է ընթանան, այլ՝ դրանք պետք է լուծվեն:
«Պետք է վերացնել աղքատությունը, գործազրկությունը, արտագաղթը և այլն: Այդ խնդիրները ոչ թե 12 են,այլ ավելի շատ են: Դրանք կարող են լինել 15, 150 կամ 250: Պետք է մենք հնարավորություններ ստեղծենք հայաստանցիների համար, որպեսզի նրանք չթողնեն ու երկրից հեռանան: Այդ խնդիրները լուծել է պետք, ոչ թե քննարկել»,- ասաց պատգամավորը:

Тигран Уриханян: Проблемы нужно решать, а не обсуждать
Депутат от парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Тигран Уриханян, обратившись сегодня на брифинге к озвученному ранее премьер-министром Армении заявлению, отметил, что может высказать лишь свое личное мнение.
Тигран Уриханян подчеркнул, что эти 12 пунктов представлены не оппозицией, а являются требованием народа.
«Эти проблемы касаются любого гражданина Армении и требуют решения», - сказал Т.Уриханян.
«Нужно ликвидировать бедность, безработицу, миграцию и т.д. Таких проблем не 12, а намного больше. Их может быть 15, 150 или 250. Мы должны создать такие возможности для жителей Армении, чтобы они не уезжали из страны. Эти проблемы нужно решать, а не обсуждать», - подчеркнул депутат.
Напомним, премьер-министр Овик Абраамян заявил сегодня, что большинство из 12 требований, представленных ранее некоалиционными политическими силами Армении, не является новым: к ним правительство либо уже публично обращалось, либо выполнило. О.Абраамян также предложил правительству и оппозиции сформировать команду из трех человек с целью представления основанной на фактах позиции по каждому пункту.