Կիսելյովը դարձյալ կժամանի Հայաստան՝  «գրիբոյեդովի ակումբի» նիստ անցկացնելու
Այս օրերին, երբ հարազատ խորհրդարանը կքննարկի և կվավերացնի ԵՏՄ պայմանագիրը, նույն օրերին՝ դեկտեմբերի 2-3-ը, խորհրդարանում տեղի կունենա հայ-ռուսական բարեկամական «կլուբի», այլ կերպ ասած՝ գրեբոյեդովա-կիսելյովա-նիկողոսյանական ակումբի նիստը՝ նվիրված ԵՏՄ պայմանագրի վավերացման և «առաջնահերթ պրակտիկ» հարցերին, որին, ըստ նախնական պայմանավորվածության, կմասնակցեն ՌԴ Պետդումայի պատգամավորներ, Եվրասիական տնտեսական միության ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Ղազախստանից և Բելառուսից, կկազմակերպվի «կլոր սեղան» և, իհարկե, ասուլիս՝ միտված հայոց «ուղեղների լվացմանը»: Այս մասին գրել է «Հրապարակը»:
«Ի դեպ, ըստ նախնական ցուցակների, Ռուսաստանից Հայաստան կժամանեն բավականին օդիոզ ֆիգուրներ՝ Դմիտրի Կիսելյովի ղեկավարությամբ. պակաս օդիոզ չէ հայկական կողմից մասնակցողների «ցուցակը» ևս»,- հավելել է թերթը:

Hraparak: Dmitry Kiselev to visit Armenia
“When the Armenian parliament will debate and ratify the agreement on Armenia’s entry into the Eurasian Economic Union (EEU), the legislative body will hold on December 2-3 a meeting of Armenian-Russian Friendship Club on the agreement’s ratification and priority ‘practical issues’”, ‘Hraparak’ paper writes.
“Deputies of the Russian State Duma, representatives of the EEU, including those from Kazakhstan and Belarus, will attend the meeting, and a roundtable and a press conference will be organized to brainwash the Armenians. A number of odious figures led by Dmitry Kiselev will arrive in Armenia from Russia, and the list of participants from the Armenian side is no less odious,” the paper says.