Կիսելյովը դարձյալ կժամանի Հայաստան՝  «գրիբոյեդովի ակումբի» նիստ անցկացնելու
Այս օրերին, երբ հարազատ խորհրդարանը կքննարկի և կվավերացնի ԵՏՄ պայմանագիրը, նույն օրերին՝ դեկտեմբերի 2-3-ը, խորհրդարանում տեղի կունենա հայ-ռուսական բարեկամական «կլուբի», այլ կերպ ասած՝ գրեբոյեդովա-կիսելյովա-նիկողոսյանական ակումբի նիստը՝ նվիրված ԵՏՄ պայմանագրի վավերացման և «առաջնահերթ պրակտիկ» հարցերին, որին, ըստ նախնական պայմանավորվածության, կմասնակցեն ՌԴ Պետդումայի պատգամավորներ, Եվրասիական տնտեսական միության ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Ղազախստանից և Բելառուսից, կկազմակերպվի «կլոր սեղան» և, իհարկե, ասուլիս՝ միտված հայոց «ուղեղների լվացմանը»: Այս մասին գրել է «Հրապարակը»:
«Ի դեպ, ըստ նախնական ցուցակների, Ռուսաստանից Հայաստան կժամանեն բավականին օդիոզ ֆիգուրներ՝ Դմիտրի Կիսելյովի ղեկավարությամբ. պակաս օդիոզ չէ հայկական կողմից մասնակցողների «ցուցակը» ևս»,- հավելել է թերթը:

«Грапарак»: Дмитрий Киселев посетит Армению
«В период, когда парламент Армении обсудит и ратифицирует договор о присоединении к ЕАЭС, в законодательном органе республики 2-3 декабря состоится заседание Армяно-российского клуба дружбы, посвященное ратификации договора и приоритетным «практическим вопросам»», - пишет газета «Грапарак».
«В заседании примут участие депутаты Госдумы РФ, представители Евразийского экономического союза, в том числе из Казахстана и Белоруссии, будет организован «круглый стол» и, конечно, пресс-конференция, направленная на «промывку армянских мозгов». Из России в Армению прибудут довольно одиозные фигуры во главе с Дмитрием Киселевым, не менее одиозен список участников с армянской стороны», - пишет газета.