Բ. Սահակյան. Պետք է նոր որակ հաղորդել Սփյուռքի կողմից Արցախում բիզնես ծրագրերի իրականացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նախօրեին Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել ամերիկահայ մի խումբ գործարարների հետ և քննարկել Արցախում տարբեր ներդրումային ծրագրերի հետ կապված հարցեր: Այս մասին հայտնում են  Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի ներդրումային հնարավորությունների մասին համապատասխան տեղեկություններ է ներկայացրել փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը:
Իր խոսքում Արցախի նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ արդի ժամանակահատվածում անհրաժեշտ է նոր որակ հաղորդել Սփյուռքի կողմից Արցախում բիզնես ծրագրերի իրականացմանը և փոխշահավետ կապերի զարգացմանը, ինչի համար մեր հանրապետությունում ստեղծված են բավականին բարենպաստ պայմաններ:
Այս փոխգործակցությունը Արցախի նախագահը որակել է  նաև  որպես Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք անսասան եռամիասնության արտացոլում, որը ենթակա չէ աշխարհաքաղաքական տարբեր զարգացումների ազդեցությանը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Нагорного Карабаха в Лос-Анджелесе встретился с группой американских бизнесменов
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян в Лос-Анджелесе встретился с группой американских бизнесменов армянского происхождения и обсудил с ними вопросы, связанные с различными инвестиционными программами в Арцахе.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, информацию об инвестиционных возможностях Арцаха представил вице-премьер Артур Агабекян.
Президент НКР подчеркнул, что в современных условиях необходимо придать новое качество осуществлению в Арцахе бизнес-программ со стороны Диаспоры и развитию взаимовыгодных отношений, для чего в республике созданы достаточно благоприятные условия.
Данное сотрудничество президент назвал выражением непоколебимого триединства Армения-Арцах-Диаспора, которое не подвержено влиянию различных геополитических развитий.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, посол Армении в США Тигран Саркисян, другие должностные лица.