Հայ խաղաղապահները Լիբանանում են
Իտալիայի ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռով երեկ  Լիբանան է մեկնել և արդեն տեղակայման վայր է ժամանել հայ խաղաղապահների 32 հոգանոց ստորաբաժանումը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամլո ծառայությունից:
Հայկական խաղաղապահ ստորաբաժանումն իտալական զորախմբի կազմում մասնակցելու է ՄԱԿ-ի հովանու ներքո իրականացվող «Լիբանանում Միացյալ Ազգերի Կազմակերպության ժամանակավոր ուժեր» (ՅՈՒՆԻՖԻԼ) առաքելությանը և իրականացնելու է ՄԱԿ-ի զինավանի անվտանգության ապահովում:
Հայկական խաղաղապահ ստորաբաժանման Լիբանան ճանապարհման արարողությանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ու Հայաստանում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջիովաննի Ռիչուլին:
Հայ խաղաղապահները 2004 թվականից ընդգրկված են միջազգային խաղաղապահ առաքելություններում և ներկայումս առաքելություն են իրականացնում ևս երկու երկրում` Աֆղանստանում և Կոսովոյում:

Армянские миротворцы отправились в Ливан
Группа армянских миротворцев в составе 32 человек вечером 26 ноября на самолете ВВС Италии отправилась в Ливан.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Армении, подразделение миротворцев ВС Армении в составе итальянской группы войск будет участвовать в проводящейся под эгидой ООН миссии «Временные силы ООН в Ливане» и будут обеспечивать безопасность военного городка ООН.
В церемонии проводов армянского подразделения приняли участие министр обороны Армении Сейран Оганян и посол Италии в Армении Джованни Ричули.
Армянские военнослужащие участвуют в международной миротворческой миссии с 2004 года. В настоящее время военнослужащие миротворческой бригады ВС Армении участвуют в миссиях в Афганистане и Косово.