Բակո Սահակյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է ՌԱԿ, ՍԴՀԿ և ՀՅԴ ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը Լոս Անջելեսում նախօրեին հանդիպում է ունեցել Սոցիալ-ժողովրդավարական Հնչակյան կուսակցության Արևմտյան Ամերիկայի վարչական մարմնի, Ռամկավար Ազատական կուսակցության Արևմտյան Ամերիկայի շրջանային վարչության և ՀՅԴ Արևմտյան Ամերիկայի Կենտրոնական կոմիտեի պատասխանատուների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը, Արցախ-Սփյուռք համագործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է ավանդական կուսակցությունների դերակատարությունն Արցախին սատարելու, համազգային կարևորագույն խնդիրների լուծման, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման հարթություններում` հավելելով, որ Արցախը շահագրգռված է հետևողաբար շարունակելու և խորացնելու այս փոխգործակցությունը:
Հանդիպումներին մասնակցում էին ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը, Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Սերգեյ Սարկիսովը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president meets members of Armenian traditional parties in LA
President of the Nagorno Karabakh Republic (Artsakh) Bako Sahakyan met in Los Angeles with representatives of the governing body of the Western USA Hnchakyan Social-Democratic Party, Western USA Regional committee of the Ramkavar Azatakan Party and Western USA Central Committee of the Armenian Revolutionary Federation Party (Dashnaktsutyun), according to the presidential press service.
Issues related to the Artsakh foreign and domestic policy, the Artsakh-Diaspora cooperation were discussed during the meetings.
Bako Sahakyan attached importance to the role of the traditional Armenian parties in supporting Artsakh, solving issues of pan-Armenian significance, strengthening the Homeland-Diaspora ties, adding that Artsakh was interested in the consistent continuation and deepening the existing cooperation.