Քննարկվել է հայ-բելառուսական հարաբերությունների ներկա վիճակը
Մինսկում նախօրեին կայացել են հայ-բելառուսական միջգերատեսչական խորհրդատվություններ` Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի և Բելառուսի ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալ Ալեքսանդր Միխնևիչի մասնակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Քննարկվել են հայ-բելառուսական հարաբերությունների ներկա վիճակին և հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև առևտրատնտեսական համագործակցության և միջտարածաշրջանային կապերի ընդլայնման հեռանկարները:
Պատշաճ ուշադրություն է դարձվել ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը` հաշվի առնելով Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի սպասվող անդամակցությունը:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային օրակարգի հիմնական հարցերի շուրջ: Կողմերն ընդգծել են հումանիտար ոլորտում համագործակցության խորացման ուղղությամբ տարվող համատեղ աշխատանքների պատրաստակամությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ փաստաթղթերի նախագծերի նախապատրաստման ընթացքը:

В Минске состоялись армяно-белорусские межведомственные консультации
В Минске 26 ноября состоялись армяно-белорусские межведомственные консультации с участием заместителя министра иностранных дел Шаварша Кочаряна и первого заместителя министра иностранных дел Беларуси Александра Михневича.
Как сообщили в пресс-службе МИД Армении, были обсуждены вопросы, касающиеся текущего положения и дальнейших развитий армяно-белорусских отношений, а также перспективы расширения торгово-экономического сотрудничества и межрегиональных связей.
Должное внимание было уделено развитию интеграционных процессов, учитывая ожидаемое членство Армении в Евразийском экономическом союзе.
Состоялся обмен мнениями вокруг регионального сотрудничества, а также основных вопросов международной повестки дня.
Стороны подчеркнули готовность к проводимым совместным работам по углублению сотрудничества в гуманитарной сфере.