Նաիրիտցիները հունվարին կստանան ևս մեկ ամսվա աշխատավարձ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ինչպես խոստացել էր, ևս մեկ անգամ ընդունել է Երևանի «Նաիրիտ» գործարանի մի խումբ աշխատակիցների: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հանդիպմանը քննարկվել են գործարանի հետագա գործարկման հնարավորությունները և այդ ուղղությամբ հնարավոր քայլերը: Նշվել է, որ «Նաիրիտ»-ի խնդիրներին լուծում պետք է տրվի բացառապես օրենքի շրջանակներում և գործադիրը պատրաստ է օգտագործել յուրաքանչյուր հնարավորություն՝ գործարանի հետագա գործարկման համար: Համաշխարհային բանկի միջազգային փորձագետներն ուսումնասիրություններ են կատարելու «Նաիրիտ»-ում՝ գործարանի գործարկման հնարավորության վերաբերյալ եզրակացություն ներկայացնելու համար: Ակնկալվում է, որ այն կներկայացվի հաջորդ տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում:
Միաժամանակ նշվել է, որ քայլեր են ձեռնարկվել, որպեսզի նաիրիտցիները հունվարին ստանան ևս մեկ ամսվա աշխատավարձ: Նոյեմբերին արդեն իսկ վճարվել է մեկ ամսվա աշխատավարձ, նույնքան էլ կվճարվի դեկտեմբեր ամսին:

Nairit plant workers to get one month back wages in January
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan received again a group of workers of Nairit chemical plant, according to the press office of the government.
The possibility of resuming the plant’s work and possible steps in that direction were discussed at the meeting. It was mentioned that the problems of Nairit should be solved only within legal boundaries and the government is prepared to use every opportunity to re-launch the plant in the future. Experts of the World Bank will do studies concerning the possibility to re-launch Nairit. The conclusions will be given in the first quarter of 2015.
Measures are being taken so that in January Nairit workers could receive back wages for yet another month. They already received one-month wages in November and will be paid in December as well.