Այսօր Երևանում սպասվում է անձրև և մառախուղ
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 13-ի գիշերը 16-17-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ, 13-ի օրվա երկրորդ կեսից, 14-ին, 15-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 15-ի ցերեկը արևելյան շրջաններում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ և մառախուղ, լեռնային գոտիներում` ձյուն: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:
Քամին` հարավ-արևմտյան 2-7 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 14-ի ցերեկը կնվազի 2-3, արևելյան շրջաններում` 4-5 աստիճանով, 17-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 13-ի գիշերը , 15-ի ցերեկը, 16-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 13-ին օրվա երկրորդ կեսին, 14-ին, 15-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և մառախուղ:

В Армении в ближайшие два дня ожидается похолодание
На территории Армении 13 декабря ночью, 16-17 декабря ожидается преимущественно погода без осадков. 14 и 15 декабря в значительной части областей республики время от времени ожидаются осадки и туман, в горных районах – снег. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении.
Температура воздуха 14 декабря днем понизится на 2-3 градуса, в восточных районах – на 4-5 градусов, 17 декабря днем повысится на 2-3 градуса. Ожидается юго-западный ветер, скоростью 2-7 м/сек.
В Ереване ночью 13 и днем 15 декабря, 16-17 декабря будет наблюдаться погода без осадков. Ночью 14 и 15 декабря в столице время от времени ожидается дождь и туман.