Սեյրան Օհանյանն ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» ընկերության տարածաշրջանային տնօրենին
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» ընկերության հասարակական անվտանգության և ազգային անվտանգության ու պաշտպանության հարցերով տարածաշրջանային տնօրեն Ռոբերտ Կոսլային: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Ողջունելով պարոն Կոսլային` ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նշել է, որ տեղեկատվական անվտանգության շուրջ ներկա մարտահրավերները հաղթահարելի են միայն միահամուռ ուժերով: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը կարևորել է կիբեռանվտագության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում համագործակցության շրջանակների ընդլայնումն ու փորձի փոխանակումն առաջատար այնպիսի ընկերության հետ,  ինչպիսին «Մայքրոսոֆթն» է:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են «Մայքրոսոֆթ» ընկերության ծրագրի շրջանակում առաջարկվող ծառայությունները` անվտանգության ոլորտում տեղեկատվության տրամադրման մեխանիզմները, կիբեռանվտանգության բնագավառում «Մայքրոսոֆթ» ընկերության աջակցությամբ տարբեր երկրներում իրականացվող ծրագրերը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև «Մայքրոսոֆթ» ընկերության ուսումնական կենտրոններում  ՀՀ ԶՈԻ անձնակազմի վերապատրաստման և որակավորման դասընթացներ կազմակերպելու հնարավորությանը:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan  received on Monday Microsoft’s Regional Director for Public Safety, National Security and Defense in Central and Eastern Europe Robert Kosla, Armenian Defense Ministry said.
Welcoming the guest, S. Ohanyan said the challenges related to information security can be overcome by joint efforts. The minister underscored the importance of expanding cooperation and experience exchange in cyber security and information technology with leading companies like Microsoft.
The sides discussed services offered as part of Microsoft’s program, including  mechanisms for providing information in the field of security, and cyber security programs implemented with the assistance of Microsoft in various countries.
The possibility of retraining Armenian military personnel at training centers of Microsoft was also addressed.