2015-ի մարտի կեսից «Air Armenia»-ն կվերսկսվի գործունեությունը
2015-ի մարտ ամսվա երկրորդ կեսից «Air Armenia» ավիաընկերությունը կվերսկսի թռիչքները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ընկերության գլխավոր տնօրեն Արսեն Ավետիսյանն՝ ավելացնելով, որ հնարավոր է՝ գործարկվի նաև երկու նոր ուղղություն:
Արսեն Ավետիսյանը չհերքեց, որ այժմ «Air Armenia»-ն ունի ֆինանսական խնդիրներ.
«Սակայն «East Prospect Fund»-ի հետ ներդրումային ծրագրի շրջանակներում մենք կկարողանանք վերսկսել գործունեությունը»:
Ասուլիսի մյուս բանախոս, «East Prospect Fund»-ի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Բաբիլյովն էլ մանրամասնեց, որ աշխատանքները վերսկսելուց հետո «Air Armenia»-ի երկու նոր ուղղությունները կլինեն դեպի Ասիա և Մերձավոր Արևելք:
«Համագործակցության ընթացքում նախատեսվում է, որ ընկերությունը կունենա նաև 5 նոր օդանավ»,- ասաց Վլադիմիր Բաբիլյովը:
«Air Armenia»-ի տնօերնն անդրադարձավ նաև ընկերության ունեցած պարտքին ու դրա վճարման գործընթացին՝ նշելով, որ արդեն վճարվել է 2800 ուղևորի պարտքը և  դեռ պետք է վճարվի 375 ուղևորի գումար:

Авиакомпания «Air Armenia» возобновит полеты со второй половины марта 2015 года
Авиакомпания «Air Armenia» возобновит полеты со второй половины марта 2015 года. Об этом сообщил сегодня на пресс-конференции генеральный директор авиакомпании Арсен Аветисян. Он заявил, что возможно будут задействованы также новые направления.
Арсен Аветисян отметил, что сейчас у компании «Air Armenia» есть финансовые проблемы. «Однако в рамках инвестиционной программы мы вместе с «East Prospect Fund» сможем возобновить деятельность компании», - сказал он.
Другой участник пресс-конференции, глава «East Prospect Fund» Владимир Бобылев уточнил, что после возобновления деятельности «Air Armenia» откроются два новых маршрута – в страны Азии и Ближнего Востока.
«В ходе сотрудничества предусматривается, что компания будет иметь 5 новых самолетов», - сказал Владимир Бобылев.
Гендиректор «Air Armenia» обратился также к имеющейся задолженности компании и процессу ее погашения, отметив, что авиакомпания уже выплатила компенсации за билеты примерно 2800 пассажирам, и на очереди осталось 375 пассажиров.
Владимир Бобылев также сообщил, фонд «East Prospect Fund» приобрел 49% акций авиакомпании «Air Armenia» и собирается инвестировать в развитие компании порядка $30 млн.