Բակո Սահակյանը պետական պարգևներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մասնակցել է նույն օրը Ստեփանակերտում մեկնարկած «Արցախի ազատամարտիկների միության» 6-րդ համաժողովին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշպատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ելույթում Արցախի նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել ազատամարտի վետերանների և կազմակերպության դերակատարությունը պետականաշինության ու մեր հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործընթացում: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ ազատամարտիկների առողջության պահպանմանը, սոցիալ-կենցաղային պայմանների բարելավմանն ուղղված աշխատանքները մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Բ. Սահակյանը նաև պետական պարգևներ է հանձնել մի խումբ ազատամարտիկների:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

State awards presented to a group of Artsakh soldiers-liberators
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan today participated in the 6th congress of the Union of Artsakh Soldiers-Liberators in Stepanakert.
In his speech, he highly appreciated the role of veterans in the liberation struggle and the role of the Union in state building and socioeconomic development of the republic. Heath care of soldiers-liberators and the improvement of their social conditions are at the center of the authorities’ attention, Bako Sahakyan said.
He presented state awards to a group of soldiers-liberators.
The event participants included Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Speaker of the NKR National Assembly Ashot Ghulyan, Prime Minister Ara Harutyunyan, Defense Minister Movses Hakobyan, other officials.