Նախարար. 100 հազար քաղաքացի է մասնակից դարձել «կուտակայինին»
Շուրջ հարյուր հազար անձ մասնակցել է կուտակային կենսաթոշակային համակարգին: Այս մասին տարվա ամփոփիչ ասուլիսում հայտարարեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը:
Նրա խոսքով` դեռ շատ անելիք ունեն.
«Շատ կարևոր է առաջիկա ժամանակահատվածում մեր քաղաքացիներին ավելի լավ իրազեկել ու ավելի հանգամանալից ներկայացնել այս համակարգի առավելությունները»:
Իսկ եթե բարեփոխումն իրականացվեր ամբողջությամբ և լիներ պարտադիր, այլ ոչ կամավոր, ինչպես ներկայում է, ապա, նախարարի խոսքով, 100 հազարի փոխարեն շուրջ 250 հազար քաղաքացի մասնակից կլիներ համակարգին:
Նախարար Ասատրյանը ասաց նաև, որ անցնող  տարին կենսաթոշակային բարեփոխումների ոլորտում կարելի է համար երկխոսության տարի:

Артем Асатрян: 2014 – стал годом социального диалога в сфере пенсионных реформ
В Армении порядка сто тысяч граждан участвуют в накопительной пенсионной системе. Об этом заявил сегодня министр труда и социальных вопросов Армении Артем Асатрян на итоговой пресс-конференции.
По его словам, в этой сфере еще предстоит многое сделать.
«Очень важно в предстоящее время хорошо проинформировать наших граждан и обстоятельно представить им преимущества накопительной сферы», - заявил Артем Асатрян.
По словам министра, если бы реформа была проведена полностью и была бы обязательной, а не добровольной как сейчас, то вместо 100 тысяч в системе участвовали бы порядка 250 тысяч граждан.
Министр труда также отметил, что уходящий 2014 год стал годом социального диалога в сфере пенсионных реформ.