Նախագահը ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ շնորհավորել է կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանին՝ ծննդյան 60-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
«Դուք ժամանակակից հայ կինոյի ամենաակնառու դեմքերից եք, ում արվեստը վաղուց է արժանացել բարձր գնահատականների՝ թե՛ Հայաստանում, թե՛ արտերկրում: Որպես «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի հիմնադիր՝ մեծ ավանդ եք ներդրել մեր մշակութային կյանքի աշխուժացման ու հարստացման, ինչպես նաև հայ կինոյի ճանաչման գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նոր ստեղծագործական նվաճումներ՝ ի փառս հայ կինոարվեստի»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to People’s Artist of Armenia, film director Harutyun Khachatryan on his 60th birthday, according to the presidential press service.
“You are one of the most prominent workers of contemporary Armenian cinema whose art has won appreciation in Armenia and abroad. As the founder of the Golden Apricot Film Festival, you made a great contribution to the revival and enrichment of our cultural life and the recognition of Armenian cinema.
I wish you good health and new creative achievements to the glory of Armenian cinematography,” the message says.