Գյումրիում ինքնաբուխ հանրահավաք է կազմակերպվել
Այսօր  Գյումրու կենտրոնական՝ Վարդանանց հրապարակում, գյումրեցիներն ինքնաբուխ հանրահավաք են կազմակերպել քաղաքում տեղի ունեցած  ողբերգության կապակցությամբ։ Այս մասին Facebookyan իր էջում գրել է Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբ ՀԿ-ի խորհրդի նախագահ Լևոն Բարսեղյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 12.30-ին շտապ բուժօգնության կայանից ոստիկանության Կումայրիի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Մյասնիկյան փողոցի թիվ 188 տանը կան հրազենային վնասվածքից մահացածներ:Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից հայտնում են, որ մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է , որ անհայտ անձը ինքնաձիգից արձակած կրակոցներով սպանել է նշված տան բնակիչներ՝ 1961 թ. ծնված Սերյոժա Ավետիսյանին, 1959 թ. ծնված Հասմիկ Ավետիսյանին, 1979 թ. ծնված Աիդա Ավետիսյանին, 1981 թ. ծնված Արմեն Ավետիսյանին, 1990 թ. ծնված Արաքսյա Պողոսյանին, Հասմիկ Ավետիսյանին /ծննդյան թիվը ճշտվում է/: 2014 թ. ծնված Սերյոժա Ավետիսյանը հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Իրականացվում են անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական փնտրողական համալիր միջոցառումներ: Ըստ նախնական տվյալների՝ հանցագործությունը կատարել է ժամկետային զինծառայող Վալերի Պերմյակովը:

В Гюмри пройдет митинг в связи с убийством шести человек из одной семьи
Сегодня на центральной площади Гюмри местные жители проведут стихийный митинг в связи с жестоким убийством целой семьи, совершенным сегодня утром. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил председатель Клуба журналистов «Аспарез» Левон Барсегян.
Ранее пресс-служба Полиции Армении передала: 12 января с.г., в 12:30, в Службу Скорой помощи поступил звонок о том, что в доме №188 по ул. Мясникяна в городе Гюмри Ширакской области РА с огнестрельными ранениями обнаружены тела нескольких человек. Выехавшая по месту вызова оперативная группа выяснила, что неизвестный расстрелял из автомата жителей данного дома Сережу Аветисяна (1961г.р.), Асмик Аветисян (1959г.р.), Аиду Аветисян (1979г.р.), Армена Аветисяна (1981г.р.), Араксию Погосян (1990г.р.), Асмик Аветисян (год рождения уточняется). Сережа Аветисян (2014г.р.) с ранениями был госпитализирован.
Приказом начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна по факту жестокого убийства целой семьи в Гюмри создана оперативно-розыскная группа во главе с первым заместителем главы правоохранительных органов Унаном Погосяном. В совершении убийства подозревается военнослужащий 102-ой российской военной базы Валерий Пермяков. В.Пермяков объявлен в розыск, экстренно проводятся комплексные оперативно-розыскные мероприятия.