Բախինը Օհանյանին է ներկայացրել Գյումրիում կատարվածի ուղղությամբ ՌԴ ՊՆ-ի կատարած աշխատանքները
Այսօր Գյումրիում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպում  է ունեցել ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, բանակի գեներալ Արկադի Բախինի հետ: Այս մասին  հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Վերջինս ՀՀ պաշտպանության նախարարին ներկայացրել է նախօրեին տեղի ունեցած հանցագործության բացահայտման ուղղությամբ ՌԴ պաշտպանության նախարարության հանձնաժողովի կողմից կատարված աշխատանքները: Մասնավորապես, բանակի գեներալ Ա.Բախինը տեղեկացրել է շարքային Վալերի Պերմյակովի ձերբակալության, ՌԴ 102-րդ ռազմակայանում ընթացող ներքին ծառայողական քննության ընթացքի մասին և պատրաստակամություն հայտնել շարունակել համագործակցությունը ՀՀ իրավապահ մարմինների հետ` հարուցված քրեական գործի շրջանակներում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հորդորել է շարունակել համադրված աշխատանքը երկու պետությունների պաշտպանական կառույցների միջև` հանցագործությունն ամբողջությամբ բացահայտելու գործում իրավապահ մարմիններին աջակցելու ուղղությամբ:

Arkady Bakhin informed the Armenian defense minister about the work done by Russian Defense Ministry’s commission to investigate the killings committed in the city of Gyumri yesterday, on January 12.
In particular, A. Bakhin provided information about the detention of private Valery Permyakov and the process of an internal investigation conducted at the Russian 102nd military base and expressed readiness to continue cooperation with Armenian law enforcement bodies during the investigation into the criminal case.
Seyran Ohanyan urged the Russian deputy defense minister to continue coordinated work between the two defense ministries so as to assist law enforcers with solution of the crime.