Բակո Սահակյան. Արցախի ժողովրդին ցնցել է Գյումրիում կատարված ողբերգությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 20-ին մասնակցել է Դատական համակարգի աշխատողի օրվան նվիրված միջոցառմանը:
Միջոցառման սկզբում Նախագահը և ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Սերյոժա Ավետիսյանի հիշատակը: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախի ժողովրդին ցնցել է Գյումրիում կատարված ողբերգությունը, և մենք ողջ հայության հետ միասին սգում ենք Ավետիսյանների մահը:
Արցախի նախագահ Սահակյանն ընդգծել է այս ծանր պահին հայության միասնության ու համախմբվածության անհրաժեշտությունը, ինչը ցանկացած փորձություն հաղթահարելու կարևոր գրավականներից է:
Անդրադառնալով դատական համակարգի աշխատողի օրվան` Բակո Սահակյանը նշել է, որ կայացած ու լիարժեք գործող դատական մարմինները ժողովրդավարական պետության և քաղաքացիական հասարակության կարևորագույն ինստիտուտներից են` հավելելով, որ դատավորների անաչառ աշխատանքով, բարձր բարոյական ու մասնագիտական հատկանիշներով է նաև մեծապես պայմանավորված արդարության պաշտպանության, իշխանությունների հանդեպ բնակչության վստահությունը:

Bako Sahakyan: People of Artsakh shaken by Gyumri tragedy
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan participated in an event marking Day of Judicial Worker, according to the presidential press service.
Those present observed a minute of silence in tribute to the memory of Seryozha Avetisyan. The president said the people of Artsakh are shaken by the Gyumri tragedy and they together with the Armenian nation are mourning the deaths of the Avetisyans.
He stressed the need for unity and consolidation of the Armenians at such a difficult time, noting that it is a guarantee of overcoming any difficulty.
Speaking about Day of Judicial Worker, Bako Sahakyan said that efficiently functioning judicial bodies are a key institution of a democratic state and civil society. In his words, the protection of justice and citizens’ confidence in the authorities depend on impartial work of judges and their moral qualities and skills.