Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՌՊԳ-7 և ԳՊ-25 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:

Azerbaijan violates ceasefire 300 times on Jan. 20 and night of Jan. 21
On January 20 and the night of January 21 the Azerbaijan armed forces violated the ceasefire about 300 times on the Line of Contact with Nagorno Karabakh troops, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Over 3,000 shots were fired at Armenian frontline positions from guns of various calibers and RPG-7 and GP-25 grenade launchers.
The frontline units of NKR Defense Army confidently perform their military duties along the Line of Contact and take response actions if necessary.