Այս գիշեր հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՌՊԳ-7 և ԳՊ-25 տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացնում են մարտական հերթապահություն և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:

Минобороны НКР: За ночь Азербайджан нарушил режим перемирия около 300 раз
Вооруженные силы Азербайджана 20 января и в ночь на 21 января нарушили режим перемирия на линии соприкосновения с ВС Нагорного Карабаха около 300 раз.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, из оружия различного калибра, а также гранатометов типа РПГ-7 и ГП-25 в направлении армянских позиций произведено более трех тысяч выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР вдоль всей линии соприкосновения уверенно осуществляют боевое дежурство, предпринимая ответные меры в случае необходимости.