Պետդումայի պատվիրակությունը գալիս է Գյումրի
Պետդումայի պատգամավորների պատվիրակությունը այսօր կլինի Հայաստանում և մտադիր է այցելել Գյումրի: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հաղորդել է ԱՊՀ գործերով պետդումայի կոմիտեի, եվրասիական ինտեգրացիայի և համահայրենակիցների հետ կապերի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկին:
Նրա խոսքով՝ պատվիրակության կազմում, մասնավորապես, իր առաջին տեղակալ Օլեգ Լեբեդևն է, պատգամավորներ Իրինա Ռոդնինան, Բորիս Ռեզնիկը:
«Մեր նպատակը շատ պարզ է, մենք ծաղկեպսակ կդնենք մահացածների գերեզմանին, կհանդիպենք Գյումրիի բնակիչների հետ, անձամբ ցավակցություն կհայտնենք, ներողություն կխնդրենք այս ողբերգության համար, որը մեր գարշելի հայրենակիցն արել է հայ ժողովրդին»,- իր հերթին ասել է Ռեզնիկը:
«Կհանդիպենք, կպարզաբանենք մեր դիրքորոշումը, այն շատ պարզ է. ոճրագործը պետք է կրի ամենադաժան պատիժը»,- հավելել է նա:

A delegation of Russia’s State Duma will arrive in Armenia today for a visit to the city of Gyumri, the Chairman of the State Duma Committee on the "Commonwealth of Independent States (CIS), Eurasian Integration and Links with Compatriots Leonid Slutsky said, TASS reports.
According to him, First Deputy Chairman of the Committee Oleg Lebedev, MPs Irina Rodnina and Boris Reznik will be among the delegation members.
“We will lay wreaths on the graves of the victims, meet with Gyumri residents to express our condolences and apologize for the misfortune that our loathsome compatriot caused to the Armenian people,” Reznik said for his part.
“We will have meetings and explain our position that is quite simple – the criminal must suffer the most severe punishment,” he added.