Պատժիչ գործողություններ Արցախում. Հակառակորդն առնվազն 5 կորուստ ունի
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 24-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 800 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից (79 արկ) և ՌՊԳ (21) ու ԱԳՍ (18) տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդն ունեցել է 3 զոհ և 2 վիրավոր: ՊԲ-ն կորուստներ չունի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ հակառակորդի զոհերի թիվն անցյալ երկու օրերի ընթացքում հասել է 5-ի:
Haqqin.az-ը՝ հղում անելով տեղական բլոգերներին, հրապարակել է զոհերից երեքի անունները՝ Զագատալսկի շրջանից զորակոչված Էլշան Էֆենդիև, Շաբրանի շրջանից՝ ենթասպա Սանան Իսաև և Գաջիգաբուլայից Վուգար Գասիմով:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана понесли потери 3 убитыми и 2 ранеными
В период с 24 по 25 января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрировано порядка 800 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно оперативным данным АО НКР, за указанный период передовые подразделения противник произвел в направлении армянских позиций свыше 14000 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра, а также из 60-мм минометов, гранатометов РПГ и АГС.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, в результате чего противник понес потери: 3 убитыми и 2 ранеными. У АО НКР потерь нет», - говорится в сообщении.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР по всему периметру линии соприкосновения продолжают уверенно нести боевое дежурство.
По сведениям Aysor.am, число жертв с азербайджанской стороны за последние два дня достигло 5 человек.
Как сообщает Haqqin.az со ссылкой на местных блогеров, в числе погибших призванный на воинскую службу из Загатальского района страны Эльшан Эфендиев, прапорщик Санан Агаев из Шабранского района и Вугар Гасымов – из Гаджигабула.