Պատժիչ գործողություններ Արցախում. Հակառակորդն առնվազն 5 կորուստ ունի
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 24-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 800 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից (79 արկ) և ՌՊԳ (21) ու ԱԳՍ (18) տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 14000 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների, որոնց արդյունքում հակառակորդն ունեցել է 3 զոհ և 2 վիրավոր: ՊԲ-ն կորուստներ չունի:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ հակառակորդի զոհերի թիվն անցյալ երկու օրերի ընթացքում հասել է 5-ի:
Haqqin.az-ը՝ հղում անելով տեղական բլոգերներին, հրապարակել է զոհերից երեքի անունները՝ Զագատալսկի շրջանից զորակոչված Էլշան Էֆենդիև, Շաբրանի շրջանից՝ ենթասպա Սանան Իսաև և Գաջիգաբուլայից Վուգար Գասիմով:

On January 24 – 25, Azerbaijan has violated the ceasefire about 800 times on the Line of Contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
Over 14,000 shots from guns of various calibers, 60-mm mortars and RPG and AGS grenade launchers were fired at Armenian frontline positions by Azerbaijan in the indicated period.
“The frontline units of the NKR Defense Army took response actions, as a result of which the enemy suffered losses: three servicemen were killed and two others were wounded.  The Defense Army of NKR did not suffer casualties,” a statement says, noting that the frontline units of NKR Defense Army continue to confidently perform their military duties along the Line of Contact.
According to information of Aysor.am, the number of the Azerbaijani side’s casualties reached five in the last two days.
Haqqin.az reported citing local bloggers that among those killed were Elshan Edendiyev conscripted into the army from Zagatalsk region,  warrant officer Sahan Isayev from Shabran region, and Vugar Gasimov from Gajigabula.