Սեյրան Օհանյան. Չենք կորցրել, գտել ենք մեր հերոսներին
2014 թվականի սահմանային լարվածությունն աննախադեպ էր, բայց մենք հաղթեցինք բոլոր ճակատներում: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, ամփոփելով անցած տարին, ասաց ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
«Մեր հրամանատարների գիտելիքն ու փորձը, մեր զինվորների հմտություններն ամեն օր հաղթանակ են պարգևում մեր ազգին: Հաղթանակ, որի համար մենք, ցավոք, ունենում ենք զոհեր: Պիտի ասեմ, որ սահմանային լավածության ընթացքում մեր սպաներն ու զինվորները հավասարաչափ հերոսացան»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը:
Նախարարի խոսքով՝ 2015-ի առաջին ամիսը նորից լարվածությամբ սկսվեց, ընդ որում՝ ավելի հանդուգն ու լկտի պահվածքով հակառակորդի կողմից.
«Հակառակորդն այս անգամ էլ պարտվեց: Պարտվեց,  քանի որ հայ զինվորն իր տունն է պաշտպանում: Քանի որ իր գործը ճշմարիտ է և ազնիվ: Ուզում եմ կրկնել մեկ անգամ էլ ասված միտք՝ մենք չենք կորցրել, մենք գտել ենք մեր հերոսներին»,- ասաց Սեյրան Օհանյանը

S. Ohanyan: Armenian forces managed to win on all fronts
In 2014 there was unprecedented tension on the border with Armenia and the Line of Contact with the armed forces of the Nagorno Karabakh Republic, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said at a press conference today when summarizing the 2014 results.
Despite that, the Armenian armed forces managed to win on all the fronts, he said.
“The knowledge and experience of our commanders and the professionalism of our military bring our people victory every day. Unfortunately we also have victims. I should say that during the tense situation on the border, our officers and soldiers showed the same degree of heroism,” the minister stated.
In his words, the first month of 2015 began with an escalation of tension, and Azerbaijan behaved  in a more insolent manner.
“The enemy suffered a defeat this time too, because the Armenian soldier defends his home and his cause is just. I would like to say once again that we found our heroes – we did not lose them,” Seyran Ohanyan said.