Փա՜ռք ու պատիվ բոլոր նրանց, ում ջանքերի շնորհիվ ունենք հզոր ու մարտունակ բանակ. ԼՂՀ նախագահի ուղերձը՝ Սերժ Սարգսյանին
28/01/2015 10:26
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը  Բանակի օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձներ է հղել  Սերժ Սարգսյանին և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանին:
Սերժ Սարգսյանին հղված ուղերձում մասնավորապես ասված է.
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Բանակի օրվա կապակցությամբ, տոն, որը չափազանց թանկ ու նվիրական է համայն հայության համար: Դուք կանգնած եք եղել հայոց բանակի ստեղծման ակունքներում և այսօր էլ՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար, անում եք հնարավորը հայրենիքի պաշտպանունակության բարձրացման ուղղությամբ:
Հայկական բանակը ժողովրդական բանակ է. չկա մի ընտանիք, որն այս կամ այն կերպ առնչություն չունենա նրա հետ: Բանակի կազմավորմանը մասնակցել են մեր ժողովրդի լավագույն զավակները, և այսօր էլ նրանց քաջ որդիներն են անձնվիրաբար ծառայում հայրենիքի պաշտպանության սուրբ գործին:
Փա՜ռք ու պատիվ բոլոր նրանց, ում ջանքերի շնորհիվ ունենք հզոր ու մարտունակ բանակ, նրանց, ովքեր այսօր էլ անսասան են պահում մեր հայրենիքի սահմանները, պահպանում մարդկանց անդորրն ու խաղաղ կյանքը:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մեր ողջ ժողովրդին` այս հիշարժան տոնի առթիվ: Մաղթում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք` հայոց անկախ պետականության շարունակական զորացման ու բարգավաճման ճանապարհին»:

Президент НКР: Честь и слава тем, благодаря усилиям которых у нас есть сильная армия
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил поздравительные послания президенту Республики Армения Сержу Саргсяну и министру обороны Сейрану Оганяну по случаю Дня Армии.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, в послании на имя Президента Саргсяна говорится:
"Многоуважаемый Серж Азатович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с Днем Армии. Это праздник, который очень важен и дорог для всего армянства.
Вы стояли у истоков создания армянской армии и сегодня, как Верховный главнокомандующий Вооруженных сил Республики Армения, делаете все возможное для повышения обороноспособности родины.
Армянская армия - народная армия. Нет семьи, которая так или иначе не соприкасалась бы с ней. В процессе формирования армии приняли участие лучшие сыны армянского народа, а сегодня их отважные сыновья самоотверженно служат святому делу защиты родины.
Честь и слава всем тем, благодаря усилиям которых у нас есть сильная и боеспособная армия, тем, кто и сегодня обеспечивает незыблемость границ нашей родины, сохраняет спокойствие и мирную жизнь людей!
Вновь поздравляю Вас и весь наш народ по случаю этого знаменательного праздника. Желаю мира, крепкого здоровья, успехов и всех благ на пути последовательного развития и процветания армянской независимой государственности".