Հակոբ Հակոբյանը (Ճոյտ) ձերբակալվել է
ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը (Ճոյտ) ձերբակալվել է: Այս մասին Aysor.am-ին տեղեկացրեցին  ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանը ձերբակալվել է 2015թ. փետրվարի 2-ին ՀՀ ՖՆ քննչական վարչության վարույթում քննվող N 83152012 քրեական գործով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 188-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 38-205-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ն կետով, 188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 38-205-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու կասկածանքով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։

Арестован экс-депутат парламента Армении Акоп Акопян
Арестован бывший депутат парламента Армении Акоп Акопян («Чойт»). Об этом Aysor.am сообщили пресс-службе министерства финансов Армении.
Согласно источнику, бывший депутат задержан 2 февраля в рамках расследования уголовного дела, находящегося в производстве Следственного управления Минфина РА.
А.Акопян подозревается в совершении преступлений, предусмотренных п. 1 ч. 3 ст. 188; ч. 2 ст. 188; ч. 1 ст. 38-205; п.1 ч. 3 ст. 38-188; п. 1 ч. 4 ст. 188; ч. 1 ст. 38-205; ч. 2 ст. 38-205 Уголовного кодекса РА («Незаконное предпринимательство, сопряженное с причинением ущерба в особо крупных размерах лицам или организациям, или государству»; «Виды соучастников преступления»; «Уклонение от уплаты налогов, пошлин или иных обязательных платежей путем включения в бухгалтерские книги или иные документы, считающиеся основанием для налогообложения, заведомо искаженных данных, совершенное в крупных размерах»).