Վ. Բաղդասարյանն՝ ընդդիմությանը. Ձեր նպատակը ցնցումներն ու վրեժխնդրությունն է
«Ձեր նպատակը ցնցումներն ու վրեժխնդրությունն է: Ձեզ հեռացրեց ժողովուրդը, երբ դուք որոշում էիք, թե ինչպես հանձնել ԼՂՀ-ն, և այսօր էլ, երբ տեսնում եք, որ այս գործում առաջընթաց է նկատվում, կրկին սկսել եք նույն ոգով և մտածում եք, թե ինչպես այն ձախողել: Գոնե ձեր սերունդների մասին մտածեք, մի օր դուք պետք է պատասխան տաք»,- Կառավարման համակարգի քննարկման ժամանակ իր ելույթում հայտարարեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Անդրադառնալով համակարգի փոփոխությանը՝ Վ. Բաղդասարյանը հավելեց, որ իշխանություններն այսօր ցանկանում են, որպեսզի այս երկրում լինի ինստիտուցիոնալ ընդդիմություն: «Ցավոք սրտի, պետք է խոսենք ոչ միայն ինստիտուցիոնալ ընդիմություն ստեղծելու մասին, այլև՝ այսօր առհասրակ ընդդիմություն չունենք»,- նկատեց նա՝ հավելելով, որ հիմա ընդդիմությունը փորձում է հաղթահարել բարձունքը, ինչը ժողովուրդը թույլ չի տալիս:
Պատգամավորի խոսքով՝ այսօր Հայաստանի քաղաքական դաշտը լցված է ոչ միայն նյութապաշտներով, այլև՝ առանց գաղափարախոսության կուսակցություններով: Մեջբերելով նժդեհյան ոսկե խեսքերը՝ Հանրապետական պատգամավորը  ասաց նաև, որ հենց այդպիսի ուժերից էլ պետք է քաղաքական դաշտը մաքրել:
«Մի քիչ ռուսական, մի քիչ եվրոպական, անունն էլ հայկական՝ դա դեռ չի նշանակում ժողովրդավարություն: Հիշեք, որ հայ մարդու էությանը հայկականությունն է: Սա է  ճիշտ ճանապարհը»,- ասաց նա:

“Your purpose is revanchism and political upheavals. You were removed by the people when you were deciding how to cede Nagorno Karabakh. Now that you see progress in the conflict settlement, you again consider how you can ruin the process.  You should at least think about your generations – you will have to bear the responsibility one day,” Vahram Baghdasaryan, the head of the ruling Republican Party of Armenia’s (HHK) faction, said today during parliamentary debates about the system of government.
When speaking about changing the system of government, Baghdasaryan noted that the authorities today need institutional opposition.
“Unfortunately, we should speak not only about the formation of institutional opposition, but also say that there is no opposition in the country now,” Vahram Baghdasaryan said.
In his words, Armenia’s political scene is filled with mercenary politicians as well as political forces that lack an ideology, and it is necessary to clear Armenia’s political field from such forces.