Սպորտի նախարարը դրական է համարում Բաքվում Եվրոպական խաղերին հայ մարզիկների մասնակցությունը
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը դրական է համարում Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գործկոմի որոշումը` Բաքվում կայանալիք Եվրոպական խաղերին հայ մարզիկների մասնակցության վերաբերյալ: Այս մասին տեղեկանում ենք Սպորտի և երիտասարդության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Նախարարի կարծիքով, անկախ նրանից թե ինչ որոշում կկայացվի ՀԱՕԿ-ի կողմից, մարզաձևերի ազգային ֆեդերացիաները պարտավոր են իրենց բնականոն շարունակական աշխատանքներն իրականացնել հայ մարզիկներին նշված խաղերին նախապատրաստելու ուղղությամբ:
Նախարարը կարևոր է համարում, որ անձամբ Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի և Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեի նախագահների կողմից տրվել են հայ մարզիկների անվտանգությունն ապահովող երաշխիքներ:
Նախարար Ղազարյանը գտնում է նաև, որ հայ մարզիկների չմասնակցելն այդ խաղերին հնարավոր է վնաս հասցներ ոչ միայն նրանց մարզական կենսագրությանն, այլ նաև Հայաստանի վարկանիշին` միջազգային մարզական ասպարեզներում:

Minister welcomes Armenian athletes’ participation in European Games in Baku
Armenian Minister of Sport and Youth Affairs Gabriel Ghazaryan considered as positive the decision of the Executive Committee of Armenia’s National Olympic Committee that Armenian athletes will participate in the first European Olympic Games to be held in Baku in June 2015.
In his words, the national federations should work to prepare sportsmen for the European Olympics. He also stressed the importance of the fact that Presidents of the International Olympic Committee and the European Olympic Committee gave security guarantees to Armenian athletes.
The minister said that refusal to participate in the European Games would damage sportsmen’s careers and Armenia’s rating in the international sport arena.