Ադրբեջանի ԱԳՆ-ին զայրացրել է մեդիաֆորումի մասնակիցների այցն Արցախ
Ադրբեջանի արտգործնախարարությունը համապատասխան միջոցներ կձեռնարկի «Արարատի ստորոտին» մեդիաֆորումի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղ այցելած լրագրողների նկատմամբ: Այս մասին գրում է Apa.az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Հիքմեթ Հաջիևին:
Նշենք, որ մարտի 18-ից 23-ը միջազգային մեդիաֆորումի մասնակիցները եռօրյա այցով եղել են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում, որտեղ հանդիպել են հանրապետության ղեկավարության հետ, այցելել մի շարք վայրեր:
Ադրբեջանական կողմը լրագրողներին մեղադրում է առանց իրենց թույլտվության Ղարաբաղ այցելելու համար: Սովորաբար նման դեպքերում տվյալ անձիք ներառվում են Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի «սև ցուցակում»:

Власти Азербайджана пригрозили участникам ереванского медиафорума
Власти Азербайджана заявляют, что предпримут соответствующие меры в отношении журналистов-участников медиафорума «У подножия Арарата», посетивших Нагорный Карабах. Об этом сообщает АПА со ссылкой на пресс-службу МИД Азербайджана.
Отметим, что участники форума с трехдневным визитом побывали в НКР, встретились с руководством республики, посетили ряд достопримечательностей.
МИД сообщает, что в отношении них будут приняты соответствующие меры, обычно, эти люди попадают в так называемый «черный список», в дальнейшем им запрещается въезд в Азербайджан.