Սերգեյ Նարիշկինը կժամանի Հայաստան
ՌԴ Պետական դումայի խոսնակ Սերգեյ Նարիշկինը մարտի 30-31-ին աշխատանքային այցով կժամանի Հայաստան: Այս մասին տեղեկանում ենք Ստորին պալատի պաշտոնական կայքից:
Նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Պետդումայի պատվիրակությունը կմասնակցի Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված համաժողովին և կլոր սեղանի աշխատանքներին, որոնք անցկացվելու են «Եվրասիական տնտեսական հեռանկար» ֆորումի շրջանակում:
Նախատեսվում է նաև մասնակցությունը «Պատերազմն ու Հաղթանակը հայ և ռուս նկարիչների աշխատանքներում» ցուցահանդեսի բացմանը:

Председатель Госдумы России посетит Армению
Председатель Госдумы РФ Сергей Нарышкин 30-31 марта посетит с рабочим визитом Армению, сообщает официальный сайт нижней палаты.
Как сообщает "Интерфакс", запланированы встречи с председателем Национального Собрания Республики Армения Галустом Саакяном, президентом Сержем Саргсяном, председателем правительства Овиком Абраамяном.
Делегация Государственной Думы примет участие в конференции, посвященной 70-летию Победы в Великой Отечественной войне, и круглом столе, проводимом в рамках форума "Евразийская экономическая перспектива".
Предполагается участие в открытии выставки "Война и Победа в работах армянских и русских художников".