Զինծառայող Հովսեփ Անդրեասյանը հետմահու պարգևատրվել է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Հովսեփ Անդրեասյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից խոշոր տրամաչափի հրազենից արձակած կրակոցից մարմնական վնասվածք է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Հովսեփ Սամսոնի Անդրեասյանը: Զինհոսպիտալում վիրահատության ժամանակ՝ ժամը 17:45-ի սահմաններում, Հ.Անդրեասյանը մահացել էր:

Овсеп Андреасян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы НКР, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны НКР Овсеп Андреасян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги». Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Напомним, 29 марта, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), расположенных в северо-восточном направлении линии соприкосновения с ВС Азербайджана, от пули противника смертельное ранение получил армянский военнослужащий Овсеп Самсонович Андреасян, 1995 года рождения. Овсеп Андреасян скончался во время операции в военном госпитале около 17:45 часов.