Զինծառայող Հովսեփ Անդրեասյանը հետմահու պարգևատրվել է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` ԼՂՀ պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Հովսեփ Անդրեասյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ին ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, ըստ նախնական տվյալների, հակառակորդի կողմից խոշոր տրամաչափի հրազենից արձակած կրակոցից մարմնական վնասվածք է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Հովսեփ Սամսոնի Անդրեասյանը: Զինհոսպիտալում վիրահատության ժամանակ՝ ժամը 17:45-ի սահմաններում, Հ.Անդրեասյանը մահացել էր:

Serviceman Hovsep Andreasyan awarded posthumously
Artsakh (Nagorno-Karabakh) President Bako Sahakyan on Monday signed a decree posthumously awarding the Medal for Service in Battle to serviceman of the NKR Defense Army Hovsep Andreasyan for bravery shown during the defense of the NKR state borders, the President’s press service reported.
Hovsep Andreasyan suffered a gunshot wound from Azerbaijani fire on the frontline position of a military unit of Armenian Armed Forces on March 29. He died in a military hospital during surgery at around 5:45pm on the same day.