Գ. Սահակյանն ու Ս. Նարիշկինը քննարկել են ԵՏՄ-ին առնչվող հարցեր
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այսօր Սանկտ Պետերբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպել է ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Կողմերը քննարկել են Եվրասիական տնտեսական միությանն առնչվող հարցեր:
Սերգեյ Նարիշկինը շնորհակալություն է հայտնել Գալուստ Սահակյանին «Եվրասիական տնտեսական հեռանկարներ» միջազգային համաժողովի աշխատանքներին անձամբ մասնակցելու համար: Նա իր գոհունակությունն է հայտնել նաև խորհրդարանական երկկողմ համագործակցության զարգացման առնչությամբ և վստահեցրել, որ ռուսական կողմն ամեն ինչ կանի համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:
Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փաստել է, որ Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանում արդեն ստեղծվել է հատուկ փորձագիտական խումբ, որը զբաղվելու է ԵՏՄ անդամակցության հետ կապված օրենսդրության համապատասխանեցման և դրան առնչվող տեղեկությունների վերլուծության հարցերով:
Կողմերը քննարկել են երկու երկրների տնտեսությանը, միասնական շուկայում Հայաստանի Հանրապետության ներգրավվածության արդյունավետությանն ու համատեղ բազմաթիվ ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Galust Sahakyan Meets with Sergey Narishkin
On April 16 within the framework of the working visit in Saint Petersburg the Speaker of the RA National Assembly Galust Sahakyan met with the Speaker of the RF FA State Duma Sergey Narishkin.
The sides discussed issues regarding the Eurasian Economic Union.
Sergey Narishkin thanked Galust Sahakyan for personally taking part in the works of the international conference “Eurasian Economic Perspectives.” He also expressed his satisfaction with the development of the parliamentary bilateral cooperation and assured that the Russian side will do utmost for making more efficient the cooperation.
The Speaker of the National Assembly Galust Sahakyan documented that in the parliament of the Republic of Armenia a special expertise group was set up, which will be engaged in the compliance of the legislation with the EEU membership and the issues of the analysis of the information related to it.
The sides discussed the economy of the two countries, the efficiency of the involvement of the Republic of Armenia in the united market and issues concerning the numerous joint programmes.