Հակառակորդը շարունակում է խախտել հրադադարը. Այս գիշեր արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց
Հակառակորդը շփման գծի տարբեր ուղղություններով շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
Օպերատիվտվյալների համաձայն, ապրիլի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց:
Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան ուղղություններով, որոնց ընթացքում հակառակորդը կիրառել է տարբեր տիպի նռնականետեր և 60 մմ ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է:

Вооруженные силы Азербайджана продолжают нарушать режим перемирия по различным направлениям линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
«По оперативным данным, 22 апреля и в ночь на 23 апреля режим перемирия азербайджанскими силами был нарушен около 150 раз. В направлении армянских позиций произведено более 1800 выстрелов. Наиболее интенсивный обстрел велся в северо-восточном и восточном направлениях линии соприкосновения. Противник применил различные виды гранатометов и 60 мм минометы. В результате ответных действия активность ВС Азербайджана была подавлена», - , сообщили в министерстве обороны НКР.