Արցախում ստեղծվելիք Հանրապետական կուսակցությունը կապ չունի հայաստանյան ՀՀԿ-ի հետ
Արցախում ստեղծվելիք Հանրապետական կուսակցությունը կապ չունի Հայաստանում գործող մոնստրի հետ: «Դա ավելի շատ շփոթեցնելու համար է»,- տեղեկացրին արցախյան «Հրապարակի» աղբյուրները:
«Կուսակցության ստեղծման մասին հայտարարած թե Կարեն Օհանջանյանը, թե Արևիկ Պետրոսյանը հայտնի «ղուկասյանականներ» են: Արևիկ Պետրոսյանն Արցախի 5-րդ գումարման պատգամավոր էր՝ Արցախի ժողովրդավարական կուսակցությունից, որի ղեկավարն Աշոտ Ղուլյանն է, սակայն կուսակցության իրական «տերն» Արկադի Ղուկասյանն է:
Այս անգամ ևս Արևիկ Պետրոսյանն ԱԺԿ-ի համամասնական ցուցակում է եղել, սակայն չի անցել: Ներքին խնդիրներ են առաջացել Ղուլյանի և իր կուսակիցների միջև, գաղտնիք չէ, որ Արկադի Ղուկասյանը ցանկանում է դառնալ ԼՂ հաջորդ նախագահ, հարցրինք մեր զրուցակցին:
«Չէ, խնդիրն առնչվում է Ղարաբաղում ևս սպասվելիք սահմանադրական փոփոխություններին, նրանք, ովքեր դեմ են այդ փոփոխություններին, արդեն իսկ փորձում են այլընտրանքային, ընդդիմադիր հարթակներ ստեղծել, որ կարողանան մի քանի կետից պայքարել»»,- գրել է թերթը:

«Грапарак»: Создаваемая в Арцахе Республиканская партия не связана с действующей в Армении
Создаваемая в Арцахе Республиканская партия не имеет какой-либо связи с действующим в Армении монстром, пишет газета «Грапарак». Как сообщили источники издания, это больше делается для того, чтобы сбить всех с толку.
«Как Карен Оганджанян, так и Аревик Петросян, заявившие о создании партии – люди  Аркадия Гукасяна. Аревик Петросян была депутатом Национального собрания 5-го созыва, из «Демократической партии Арцаха», руководителем которой был Ашот Гулян, однако реальный «хозяин» партии – Аркадий Гукасян.
На этих выборах Аревик Петросян также была включена в пропорциональный список «Демократической партии Арцаха», однако не прошла в парламент. «Возникли ли между Гуляном и его однопартийцами внутренние проблемы, ведь не секрет, что Аркадий Гукасян стремится стать следующим президентом НКР?» - попыталось уточнить издание у собеседника.
«Нет, проблема касается ожидаемых также в Карабахе конституционных реформ, те, кто выступают против этих изменений, уже пытаются создать альтернативные, оппозиционные площадки, чтобы суметь вести борьбу с нескольких направлений», - отметил собеседник «Грапарак».