2014-ին ՀՀ նախագահի ստորագրմանն է ներկայացվել 489 օրենք. Վ. Սարգսյան
2014-ին ՀՀ նախագահի ստորագրմանն է ներկայացվել 489 օրենք, իսկ 2013-ին դրանց թիվը եղել է 228: Ազգային ժողովում «Հայաստանի Հանրապետության 2014թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության ժամանակ ասաց ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը:
Անցյալ տարի, շարունակեց խոսքը Վ. Սարգսյանը, աշխատակազմի պատասխանատու մասնագետները մասնակցել են օրենքների նախագածերի քննարկումներին, ներկայացրել առաջարկություններ, կարծիքներ, դիրքորոշումներ այդ փաստաթղթերի վերաբերյալ:
«Արդյունքում՝ 2014-ին նախապատրաստվել և ներկայացվել են շուրջ 450 տեղեկանք,  եզրակացություններ»,- ասաց նա:
Հաշվետու ժամանակահատվածում, նրա խոսքով,  փորձաքննության է ենթարկվել 170 պայմանագիր, նախապատրաստվել նույնքան տեղեկանք:
«ՀՀ նախագահի աշխատակազմի կարևորագույն ուղղություններից է նախագահի իրավական ակտերի նախապատրաստությունը. 2014-ին նախապատրաստվել և ՀՀ նախագահի ստորագրմանն է ներկայացվել 687 հրամանագիր 226 կարգադրություն, 911 ուղերձ, 121 լիազորագիր, նամակ և այլն»,- ներկայացրեց Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարը:

В.Саркисян: В 2014 году президенту Армении было представлено на подпись 489 законов
В 2014 году президенту Армении было представлено на подпись 489 законов, а в 2013 году их число составляло 228. Об этом заявил сегодня в Национальном Собрании Армении руководитель Аппарата президента РА Виген Саркисян, представляя годовой отчет об исполнении государственного бюджета на 2014 год.
Как отметил В.Саркисян, специалисты Аппарата участвовали в обсуждениях проектов законов, представляли предложения, мнения и позиции относительно этих документов.
«В результате в 2014 году было подготовлено и представлено 450 справок, заключений», - сказал он.
В отчетный период, по его словам, были подвергнуты экспертизе 170 договоров, составлено столько же справок.
«Одним из важнейших направлений деятельности Аппарата президента РА является подготовка правовых актов. В 2014 году были подготовлены и представлены президенту 687 указов, 226 распоряжений, 911 посланий, 121 доверенность, письма и т.д.», - сообщил глава Аппарата президента РА.