«Հեռուստամարաթոն-2015»-ում ընդգրկվել է բազմազավակ ընտանիքներին տնով ապահովելու ծրագիրը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Արցախի նախագահն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2015»-ի ծրագրում ներառել նաև Արցախում 5 անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքներին բնակելի տներով ապահովելու ծրագիրը՝ այն կարևոր համարելով բազմազավակ ընտանիքների սոցիալ-կենցաղային պայմանների և ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավման տեսանկյունից:

Bako Sahakyan attends meeting of Hayastan All-Armenian Fund Board of Trustees
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Wednesday participated in the meeting of the Hayastan All-Armenian Fund Board of Trustees in Yerevan.
The President proposed including the project of providing Artsakh families with 5 teenage children with apartments into the program of Telethon 2015, rating it as important from the viewpoints of improving social and living conditions of families with many children as well as improving the demographic situation in the republic.
The proposal was accepted and included into the program of Telethon 2015, the President’s press office reports.