Պատգամավորները խոստացել են նաիրիտցիներին գործարանի հարցը նորից բարձրացնել ԱԺ-ում
Այսօր նախգահականի մոտ Նաիրիտ գործարանի նախկին և ներկա աշխատակիցներն անցկացրեցին իրենց հերթական բողոքի ակցիան: Aysor.am-ի հետ զրույցում գործարանի մամուլի քարտուղար Անուշ Հարությունյանն ասաց, որ իրենց պահանջները չեն փոխվել.
«Նախ և առաջ շարունակում ենք պահանջել աշխատավարձերի պարտքի մարում և հետո նաև «Նաիրիտի» վերագործարկում»,- ասաց Անուշ Հարությունյանը:
Նա նշեց, որ նախագահականի մոտ բողոքի ակցիայից հետո դրա մասնակիցները իջել են Ազգային ժողովի մոտ, որտեղ իրենց են մոտեցել ԲՀԿ, ՀԱԿ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների պատգամավորները:
«Պատգամավորները մեզ խոստացան, որ հարցը նորից կբարձրացնեն Ազգային ժողովում»,- ասաց Անուշ Հարությունյանը:
Հարցին՝ իսկ փոփոխությունների բացակայության դեպքում ի՞նչ հետագա քայլերի են պատրասվում դիմել նաիրիտցիները, մամուլի քարտուղարը պատասխանեց՝ իրենք հետ չեն կանգնելու:

Nairit staff demanding unpaid salaries
A crowd of former and current employees Nairit on Tuesday rallied outside the Presidential Palace as part of their regular weekly demonstrations demanding unpaid salaries.
Many had headed to the protest site with T-shirts bearing the slogan “Payoff of Salary Debts”.
“No changes for now; the demands remain the same: payment of salaries and re-operation of the plant. So our protest actions will continue as long as all the problems aren’t resolved,” the company’s press secretary, Anush Harutyunyan, told our correspondent.
Prime Minister Hovik Abrahamyan, who hosted a delegation from the plant in his office on April 17, promised to have another meeting with them in late May. “May is now over, but we haven’t had a meeting,” Harutyunyan added.
Some of the protesters looked very desperate. “Our struggle is just. The plant is being plundered …,” said one of the employees.