Պատգամավորները խոստացել են նաիրիտցիներին գործարանի հարցը նորից բարձրացնել ԱԺ-ում
Այսօր նախգահականի մոտ Նաիրիտ գործարանի նախկին և ներկա աշխատակիցներն անցկացրեցին իրենց հերթական բողոքի ակցիան: Aysor.am-ի հետ զրույցում գործարանի մամուլի քարտուղար Անուշ Հարությունյանն ասաց, որ իրենց պահանջները չեն փոխվել.
«Նախ և առաջ շարունակում ենք պահանջել աշխատավարձերի պարտքի մարում և հետո նաև «Նաիրիտի» վերագործարկում»,- ասաց Անուշ Հարությունյանը:
Նա նշեց, որ նախագահականի մոտ բողոքի ակցիայից հետո դրա մասնակիցները իջել են Ազգային ժողովի մոտ, որտեղ իրենց են մոտեցել ԲՀԿ, ՀԱԿ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների պատգամավորները:
«Պատգամավորները մեզ խոստացան, որ հարցը նորից կբարձրացնեն Ազգային ժողովում»,- ասաց Անուշ Հարությունյանը:
Հարցին՝ իսկ փոփոխությունների բացակայության դեպքում ի՞նչ հետագա քայլերի են պատրասվում դիմել նաիրիտցիները, մամուլի քարտուղարը պատասխանեց՝ իրենք հետ չեն կանգնելու:

Депутаты обещали вновь обсудить вопрос завода «Наирит» в парламенте
Сегодня сотрудники ЗАО «Завод Наирит» провели очередную акцию протеста перед резиденцией президента Армении. Как заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am бывший пресс-секретарь завода «Наирит» Ануш Арутюнян, требования сотрудников не изменились.
«Прежде всего, мы продолжаем требовать погашения задолженности по зарплате и затем – перезапуска завода», - сказал Ануш Арутюнян.
Она отметила, что после акции протеста перед резиденцией президента Армении сотрудники ЗАО «Завод Наирит» двинулись к Национальному Собранию Армении. К ним вышли депутаты парламентских фракций «Процветающая Армения», «Наследие» и «Армянский национальный конгресс».
«Депутаты нам обещали, что этот вопрос вновь будет поставлен в парламенте Армении», - сказала А.Арутюнян.
На вопрос о том, какие шаги собираются предпринять сотрудники завода «Наирит» в случае отсутствия каких-либо изменений, бывший пресс-секретарь завода заявила, что они не собираются прекращать борьбу и отступать.
«Наши акции протеста станут более решительными», - заявила Ануш Арутюнян.
Напомним, ранее, 6 февраля порядка 1700 сотрудников завода «Наирит» были уволены с работы без окончательного расчета.