Հակառակորդի կողմից հայ զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից հայ պայմանագրային զինծածառյողի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի
տեղեկատվության և  հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
26.06.2015թ.՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքում, հակառակորդի կողմից ազգային, ռասայական, կրոնական ատելության և կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանելու դիտավորությամբ արձակած կրակոցի հետևանքով կրծքավանդակի շրջանում հրազենային վնասվածք  է ստացել և տեղում մահացել պայմանագրային զինծառայող Արման Մայիսի Եփրեմյանը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

По факту убийства военнослужащего со стороны ВС Азербайджана возбуждено уголовное дело
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту убийства военнослужащего контрактной службы в результате нарушения ВС Азербайджаном режима перемирия.
Как сообщает пресс-служба СК, по факту убийства возбуждено уголовное дело по п.3 ч.2 статьи 104 УК Армении.
Вчера вечером армянский военнослужащий Арман Епремян погиб в результате нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Как сообщил пресс-секретарь Минобороны АрменииАрцрун Ованнисян, ВС Азербайджана нарушили режим перемирия на нахичеванском направлении границы с Арменией в направлении армянских позиций близ села Горхайк Сюникской области, применив крупнокалиберное оружие.