Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Մեծ ավանդ ունենալով հայկական երկու հանրապետությունների և հայոց բանակի ստեղծման գործում` Դուք այսօր էլ շարունակում եք անձնվիրաբար ծառայել հարազատ ժողովրդի անվտանգության ապահովմանը և բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը, համազգային խնդիրների լուծմանը ու մեր դարավոր նպատակների իրականացմանը:
Համոզված եմ` այսուհետ էլ հաջողությամբ կպսակվեն Մայր Հայաստանի և Արցախի զորացմանն ու բարգավաճմանն ուղղված Ձեր բոլոր հայրենանվեր ծրագրերը, և մեր ժողովուրդը կտոնի նոր հաղթանակներ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Президент Нагорного карабаха поздравил президента Армении с днем рождения
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с днем его рождения.
Сердечно поздравляю Вас с днем рождения!
Внеся большой вклад в создание двух армянских государств и армянской армии, Вы и сегодня продолжаете самоотверженно служить делу обеспечения безопасности и повышения уровня благосостояния родного народа, решения общенациональных задач и осуществления наших вековых целей.
Уверен, что и впредь будут успешно реализовываться все Ваши патриотические программы, направленные на усиление и процветание Родины-Армении и Арцаха, и наш народ одержит новые победы.