Հուլիսի 22-ին քաղաքական ողջ էլիտան կմասնակցի Ծառուկյանի  եկեղեցու բացումը
Հուլիսի 22-ին ժամը 17։00–ին կկայանա ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի՝ Նոր Հաճնում կառուցված Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցու բացումը։ «Հրապարակի» տեղեկություններով՝ եկեղեցին կօծի ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, ներկա է լինելու ողջ քաղաքական էլիտան։  Հնարավոր է, որ ռուսաստանաբնակ հայ գործարար Սամվել Կարապետյանը ևս ներկա լինի՝ հաշվի առնելով, որ նախորդ եկեղեցիների բացմանը նա միշտ հյուրերի առաջին, պատվավոր շարքում է եղել։
Թերթի տեղեկություններով՝ եկեղեցում բացումից հետո մեծ խնջույք է լինելու Ծառուկյանի «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում, երգելու են շոու բիզնեսի ներկայացուցիչները:
Հիշեցնենք, որ Նոր Հաճնի և Նուբարաշենում կառուցված եկեղեցիների զանգերը տեղադրվել էին 2014թ օգոստոսին, իսկ այս տարի ապրիլին բացվել էր Նուբարաշենի եկեղեցին։ Այն նվիրված է Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին»:

Catholicos of All Armenians Karekin II will consecrate the church of Gagik Tsarukyan
Official opening of the Holy Savior Church, which is built in Nor Hachn town in the Kotayk Province of Armenia by opposition Prosperous Armenia Party ex-Chairman, MP and oligarch Gagik Tsarukyan, will be held on July 22, reported Hraparak daily.
“We have learned that Catholicos of All Armenians Karekin II will consecrate the church, the entire political elite will be present.
“We have learned that, after the opening of the church, there will be a great feast at Tsarukyan’s Pharaon restaurant complex, [where] the show business representatives will sing.
“And the church of Nubarashenhad opened in April this year. It is dedicated to the memory of the Genocide victims,” wrote Hraparak.