«Նաիրիտի» նախկին տնօրեն. Գործարանը հնարավոր է վերագործարկել
«Նաիրիտ» գործարանը հնարավոր է վերագործարկել, դրա համար մենք ունենք հեղինակավոր ընկերության եզրակացություն։ Այս մասին այսօր ՀՀ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց գործարանի նախկին տնօրեն Կարեն Իսրայելյանը:
Նրա խոսքով՝ պետությունը «Նաիրիտի» համար պետք է օրենք ընդունի, որ պոտենցիալ ներդրողներին վստահություն հաղորդի։
«Այդ օրինագծով պետք է զգալի հարկային արտոնություններ սահմանել, և դա թույլ կտա գրավել խոշոր ներդրողների վստահությունը։ Առանց դրա դժվար թե ինչ-որ մեկը հանձն առնի հարյուրավոր միլիոններ ներդնել և վերականգնել գործարանը։ Իսկ ասել, որ այն անհրաժեշտ է Հայաստանի տնտեսության համար, նշանակում է ոչինչ չասել»,- ասաց Կ. Իսրայելյանը։

Карен Исраелян: Завод «Наирит» можно перезапустить
Государство должно установить налоговые льготы для завода «Наирит», чтобы вызвать доверие крупных инвесторов. Об этом заявил сегодня бывший директор предприятия Карен Исраелян в ходе беседы с журналистами в Национальном Собрании Армении.
«Завод можно перезапустить, у нас есть заключение авторитетной компании», - сказал он.
По словам К.Исраеляна, необходимо принять по заводу «Наирит» закон, чтобы у потенциальных инвесторов появилось доверие.
«Этим законопроектом должны быть установлены значительные налоговые льготы, что позволит завоевать доверие инвесторов. Без этого вряд ли кто-то возьмется инвестировать миллионы и восстановить завод. А заявлять, что завод необходим Армении, значит – ничего не говорить», - отметил К.Исраелян.