Հայ դպրոցականները 3 մեդալ են նվաճել
Հայաստանի դպրոցականները հերթական հաջողություններն են արձանագրել միջազգային առարկայական օլիմպիադաներում:
Հայաստանի աշակերտական թիմը, մասնակցելով Ջակարտայում (Ինդոնեզիա) Աստղագիտության միջազգային օլիմպիադային, նվաճել է 3 բրոնզե մեդալ և 2 գովասանագիր: Հայաստանի թիմը ներկայացրել է 5 մասնակից: Այս մասին հայտնում են ԿԳՆ լրատվական ծառայությունից:
Օրեր առաջ Ղազախստանում անցկացված Ինֆորմատիկայի միջազգային օլիմպիադայում հայ աշակերտներն արժանացել են երեք բրոնզե մեդալների: 4 մասնակից աշակերտներից երեքը մեդալակիր են դարձել:

Армянские школьники завоевали на международных олимпиадах 6 медалей
Армянские школьники достигли очередных успехов на международных предметных олимпиадах. Об этом сообщает пресс-служба министерства образования и науки Армении.
Сборная Армении на прошедшей в Джакарте (Индонезия) международной олимпиаде по астрономии завоевали 3 бронзы и 2 почетные грамоты. Сборная Армении была представлена 5 учениками.
На проходившей несколько дней назад в Казахстане международной олимпиаде по информатике армянские школьники завоевали три бронзовые медали. Сборная Армении была представлена 4 участниками.