Փաստաբան. Սահմանադրական փոփոխություններ արվում են իշխանությունը չկորցնելու համար
Հայաստանում Սահմանադրական փոփոխություններ արվում են՝ իշխանությունը չկորցնելու համար։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց փաստաբան Տիգրան Եգորյանը:
Նրա խոսքով՝ Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը ոչ թե տապալեց բարեփոխումների հիմնավորման հարցը, այլ՝ բացահայտեց այդ նպատակը։
«Իրականում փոփոխությունների հետևում կա նպատակ, որից իշխանությունը հստակորեն չի շեղվում։ Գերնպատակն իշխանությունը պահելն է: Հայաստանում իշխանությունները լեգիտիմ չեն, ընտրությունների միջոցով Հայաստանում անհնար է իշխանության փոփոխությունը։ Եթե իշխանությունն արդյունավետ կառավարում չի իրականացնում, ապա առաջին հերթին պետք է փոխվի իշխանությունը, ոչ թե Սահմանադրությունը»,- ասաց Տ. Եգորյանը։

Т.Егорян: Конституционные реформы осуществляются, чтобы не потерять власть
Конституционные реформы в Армении осуществляются для сохранения власти. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами адвокат Тигран Егорян.
По его словам, Специализированная комиссия по конституционным реформам при президенте Армении не провалила вопрос обоснованности реформ, а раскрыла их цель.
«В действительности эти изменения преследуют цель, которой четко следуют власти. Цель заключается в сохранении власти. Власти Армении – нелегитимны и смена власти путем выборов в стране невозможна. Если власть не может эффективно управлять страной, то в первую очередь нужно менять ее, а не Конституцию», - заявил Т.Егорян.