Օսկանյանը` կուսակցություն ստեղծելու մասին. Դա ինձ համար ուղղակի անիրագործելի ծրագիր է
Aysor.am-ի ունեցած տեղեկություններով` ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկանյանի՝ կուսակցություն ստեղծելու պրոեկտը տապալվել է:
«Բարգավաճ Հայաստանից» դուրս գալուց հետո Վարդան Օսկանյանը  հատկապես վերջին չորս ամիսներին ինտենսիվ հանդիպումներ է ունեցել քաղաքական սպեկտրի տարբեր ներկայացուցիչների, երիտասարդների, Օքսֆորդ և Հարվարդ ավարտած տարբեր երիտասարդների հետ` փորձելով նրանց ներգրավել  իր կողմից ստեղծվելիք կուսակցության մեջ:
Սակայն  վերջերս տեղի  ունեցած հայ-ամերիկյան խորհրդարանական բարեկամության խմբի ընթրիքի ժամանակ Վարդան Օսկանյանը անկեղծորեն խոստովանել է, որ չէր պատկերացնում, թե ինչ բարդությունների կարող է բախվել կուսակցություն ստեղծելիս և բառացիորեն ասել հետևյալը.

Проект Вардана Осканяна по созданию новой партии провалился
Проект экс-министра иностранных дел Армении Вардана Осканяна по созданию новой партии провалился. Об этом сообщают источники Aysor.am.
После выхода из партии «Процветающая Армения», особенно в течение последних четырех месяцев, Вардан Осканян проводил интенсивные встречи с различными представителями политического спектра, в том числе молодежью, получившей образование в таких учебных заведениях как Оксфорд и Гарвард, пытаясь привлечь их в создаваемую партию.
Однако в ходе состоявшегося недавно ужина группы армяно-американской парламентской дружбы Вардан Осканян честно признался в том, что не представлял, с какими трудностями может столкнуться при создании партии, заявив буквально следующее: