ՀԷՑ-ը հայտարարել է աուդիտորական ծառայությունների մատուցման բաց մրցույթ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ն հայտարարել է աուդիտորական ծառայությունների մատուցման բաց մրցույթ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀԷՑ-ի մամուլի ծառայությունից:
««Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ 2009-2014 թթ. ծախսերի աուդիտի, համաձայնեցված ընթացակարգերի իրականացման ու համապատասխանության աուդիտի անցկացման տեխնիկական առաջադրանքը պատրաստվել է ՀՀ Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարության և ՌԴ Էներգետիկայի նախարարության միացյալ ջանքերով: Մրցույթի մասնակիցներին ներկայացվող պահանջները և ծառայությունների ու մրցույթի ընթացակարգի մանրամասն նկարագիրը ներառված են մրցութային փաստաթղթերում, որոնք կտրամադրվեն ցանկացած մասնակցի՝ նրա գրավոր պահանջի համաձայն` ըստ համապատասխան կարգի: Մրցույթի անցկացման մասին մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է ընկերության www.ena.am կայքում:
«ՀԷՑ» ՓԲ ընկերությունը հրավիրում է իրավաբանական անձանց և անհատ ձեռներեցներին մասնակցել մրցույթին: Նախնական գնահատականներով աուդիտի անցկացման ժամկետը կկազմի 3 ամիս: Մրցութային հայտերը պետք է ներկայացվեն ոչ ուշ քան 2015 թվականի սեպտեմբերի 30-ի 10:00-ն: Ծրարների հրապարակային բացման ընթացակարգը կիրականացվի 2015 թվականի սեպտեմբերի 30-ին` ժամը 11:00-ին»,- ասված է ՀԷՑ-ի հաղորդագրության մեջ:

«Элсети Армении» объявили открытый конкурс по оказанию аудиторских услуг компании
ЗАО «Электрические сети Армении» объявил открытый конкурс по оказанию аудиторских услуг компании. Как сообщается на официальном сайте ЗАО, техническое задание на проведение аудита расходов, аудита соответствия и выполнения согласованных процедур за 2009-2014 гг ЭСА подготовлено в результате совместных усилий министерства энергетики и природных ресурсов Армении и министерства энергетики России.
Требования к участникам и подробное описание услуг и процедур конкурса содержатся в конкурсной документации, которая будет предо¬ставлена любому участнику по его письменному запросу в установленном порядке. Подробная информацию по проведению конкурса доступна на официальном сайте компании www.ena.am. ЗАО ЭСА приглашает принять участие в нем юридических лиц и индивидуальных предпринимателей.
По предварительным оценкам, сроки проведения аудита составят около трех месяцев.
Конкурсные заявки должны быть представлены не позднее 10:00 часов 30 сентября 2015 года. Про¬цедура публичного вскрытия конвертов состоится 30 сентября 2015 года в 11:00.